Wybielanie zębów, tak jak wiele innych zabiegów medycyny estetycznej, dobrze jest oddać w ręce wykwalifikowanych specjalistów. Wybielanie zębów to bowiem nie tylko żel i naświetlanie światłem LED. Jeśli zależy nam na idealnym wybieleniu wszystkich zębów to nierzadko zabieg wybielania trzeba poprzedzić usunięciem kamienia, czy wymianą starych plomb. Niestety często o tym zapominamy, a potem dziwimy się, że wybielanie nie dało oczekiwanych przez nas rezultatów, że zęby wybielone są nierówno, że widać plomby itd. Stomatolog, który ma na swoim koncie setki zabiegów może zaplanować proces wybielania tak by osiągnąć pożądany przez pacjenta efekt. To też przyjmuje się, że najlepszym sposobem jest wybielanie zębów w gabinecie lampą LED.

Różne metody wybielania zębów – wady i zalety

Zęby możemy wybielać samodzielnie, pod kontrolą dentysty lub oddać całość procesu w ręce stomatologa. Do wyboru mamy trzy najbardziej popularne techniki wybielania.

Wybielanie nakładkowe – dentysta przygotowuje dla nas nakładkę, którą zakłada się na zęby każdego dnia. Przed założeniem nakładkę wypełnia się żelem wybielającym. W skrócie, im dłużej będziemy ją nosić, tym mocniej wybielimy zęby. Wadą wybielania nakładowego jest przede wszystkim to, że żel może nie rozprowadzić się równomiernie po naszych zębach, to też wybielenie nie będzie idealne.

Wybielanie pastą – pasty wybielające stosuje się jak pasty do zębów. Nakłada się je przy użyciu szczoteczki. Proces ten przeprowadzić można w całości samodzielnie w domu. Wadą wybielania z użyciem pasty jest to, że nie jesteśmy w stanie nanieść jej precyzyjnie. W efekcie oddziałuje ona nie tylko na zęby ale i na dziąsła, które może podrażniać.

Wybielanie lampą Led – czyli wybielanie lampą Bayond, to technika, która pozwala na pełną kontrolę procesu wybielania. Stomatolog nakłada na nasze zęby żel wybielający, potem naświetla je lampą LED. Światło aktywuje żel, który przenika przez tkanki szkliwa wybielające je. Wadą tej metody jest oczywiście fakt, że przeprowadzana musi być pod ścisłą kontrolą stomatologa.

Na czym polega wybielanie zębów lampą Beyond?

Wybielanie zębów lampą LED (czy też lampą Beyond) opiera się, tak jak i inne techniki wybielania, na żelu wybielającym. Tym co różni tę metodę od innych jest jednak uzyskiwana jakość wybielenia. Dentysta, który nanosi żel na zęby może zrobić to z idealną precyzją. Trudno o taką precyzję w przypadku nakładek czy pasty wybielającej. Precyzyjne naniesienie żelu na powierzchnię zębów to pierwszy krok w drodze do idealnie białego uśmiechu. Kolejnym jest proces naświetlania. Stomatolog włącza lampę LED, emitującą światło o określonym spektrum, zwykle niebieskim i kieruje ją na zęby. Światło lampy aktywuje substancje wybielające zawarte w żelu (H202), które rozkładają przebarwienia zębów. Pojedyncza sesja wybielania trwa zwykle około 20 minut. Powtórzona kilkukrotnie wzmacnia efekt wybielenia, pozwalając na uzyskanie pożądanego odcienia bieli. W trakcie wybielania dentysta chroni dziąsła nakładając na nie specjalny żel ochronny lub instalując specjalną osłonę.

Jak długo utrzymuje się efekt wybielania zębów?

Efekt wybielenia utrzymuje się od kilku miesięcy do nawet 3 lat. Wszystko zależy od kilku kluczowych czynników:

  • Genetyki pacjenta – każdy z nas ma indywidualne cechy zębów, takie jak grubość szkliwa, które wpływają na trwałość efektów wybielania.
  • Higieny jamy ustnej – regularne szczotkowanie, nitkowanie oraz korzystanie z płynów do płukania jamy ustnej może przedłużyć efekty wybielania.
  • Diety i stylu życia – spożywanie pokarmów i napojów, które mogą powodować przebarwienia zębów, takich jak kawa, herbata, wino, sosy sojowe czy napoje kolorowe, może skrócić czas trwania efektów wybielania. Palenie papierosów również negatywnie wpływa na wygląd zębów.
  • Wrażliwości zębów – niektóre osoby mogą być bardziej podatne na przebarwienia zębów i mogą wymagać częstszych zabiegów wybielania.

Jak często można wybielać zęby lampą?

Minimalny okres między kolejnymi sesjami wybielania, do uzyskania określonego efektu, nie powinien być krótszy niż 6 miesięcy. W celu podtrzymania efektu możliwe jest powtórzenie zabiegu po okresie 2 lat od ostatniego zabiegu.

Logo Acusdent Dentysta StomatologWroclaw

Wybielanie zębów w Acusdent Wrocław

Jestem lekarzem z 30-letnim stażem pracy. Przychodnię Stomatologiczną Acusdent prowadzę od 10 lat. Problem pożółkłych zębów jest powszechny i sprawia że uśmiechamy się niechętnie lub wcale. Główni winowajcy tego stanu rzeczy to tytoń, kawa, herbaty oraz barwniki spożywcze. Przebarwienie zębów może też pojawić się po leczeniu kanałowym oraz niektórych lekach. Rozwiązaniem tego problemu jest wybielanie zebów. W przychodni Acusdent wykonujemy wybielanie metodą nakładkową tzw. nakładkowe wybielanie zębów, a także wybielanie zębów za pomocą lampy Beyond. Jest to nowoczesne urządzenie, gwarantujące wysoką jakość zabiegu oraz bezpieczeństwo całego procesu. Pacjenci od lat cenią nasze doświadczenie, miłą obsługę i przystępne ceny.

Zadzwoń: 607 587 145

Od 9:00 do 18:00

Zapraszam,  lek. stom. Elżebieta Majorkowska

Elżbieta Majorkowska Leczenie kanałowe Wrocław
Odbudowa zęba na korzeniu Lokalizacja

Gdzie jesteśmy

Namysłowska 6a, Wrocław

Elżbieta Majorkowska Leczenie kanałowe Wrocław
Logo Acusdent Dentysta StomatologWroclaw

Wybielanie zębów w Acusdent Wrocław

Jestem lekarzem z 30-letnim stażem pracy. Przychodnię Stomatologiczną Acusdent prowadzę od 10 lat. Problem pożółkłych zębów jest powszechny i sprawia że uśmiechamy się niechętnie lub wcale. Główni winowajcy tego stanu rzeczy to tytoń, kawa, herbaty oraz barwniki spożywcze. Przebarwienie zębów może też pojawić się po leczeniu kanałowym oraz niektórych lekach. Rozwiązaniem tego problemu jest wybielanie zebów. W przychodni Acusdent wykonujemy wybielanie metodą nakładkową tzw. nakładkowe wybielanie zębów, a także wybielanie zębów za pomocą lampy Beyond. Jest to nowoczesne urządzenie, gwarantujące wysoką jakość zabiegu oraz bezpieczeństwo całego procesu. Pacjenci od lat cenią nasze doświadczenie, miłą obsługę i przystępne ceny.

Zadzwoń: 607 587 145

Od 9:00 do 18:00

Zapraszam,  lek. stom. Elżebieta Majorkowska

Czy wybielanie lampą LED jest bezpieczne?

Wybielanie zębów lampą LED jest uważane za bezpieczne, ale tylko jeśli spełnione zostanie kilka kluczowych aspektów bezpieczeństwa zębów:

  • Ochrona dziąseł – przed przystąpieniem do zabiegu wybielania zębów, dentysta lub higienista stomatologiczny powinien zabezpieczyć dziąsła pacjenta za pomocą specjalnego żelu ochronnego lub osłony, aby chronić je przed działaniem substancji wybielającej.
  • Stężenie substancji wybielającej –substancje wybielające, takie jak nadtlenek wodoru lub nadtlenek karbamidu, używane w profesjonalnych zabiegach wybielania, mają wyższe stężenie niż te dostępne w produktach do użytku domowego. Wybielają żeby po prostu lepiej, ale ważne jest, aby wybielanie było przeprowadzone przez specjalistę, który dostosuje stężenie substancji wybielającej do potrzeb pacjenta.
  • Kontrola czasu ekspozycji – by uniknąć uszkodzenia szkliwa konieczna jest ścisła kontrola czasu wybielania zębów. Zabieg trwa zazwyczaj około 15-45 minut, a czas ekspozycji zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta.

 

U dentysty czy samodzielnie

W zasadzie już odpowiedzieliśmy na to pytanie. Wybielanie zębów lampą LED pod okiem stomatologa lub higienisty to metoda uznawana za najbardziej efektywną i najbezpieczniejszą.

Najpierw konsultacja

Warto też zwrócić uwagę na to, że przed przystąpieniem do wybielania zębów, dentysta ocenić może stan zębów pacjenta i upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Co może stanąć na drodze do idealnego uśmiechu? Sprawa jest zasadniczo prosta. Czarnych dziur od próchnicy nie wybielimy. Nie wybielimy idealnie zębów pokrytych kamieniem, bo pod osad wniknie dużo mniej żelu wybielającego. Nie wybielimy też uzupełnieni protetycznych. Stąd też przed wybieleniem zębów warto umówić się na konsultacje, w trakcie których dentysta oceni nasze możliwości i zaproponuje leczenie poprzedzające. Usunięcie kamienia, czy wymiana plomb na nowe, może sprawić, że nasz uśmiech będzie równomiernie biały, a to przecież jest naszym celem.

Mapa

Adres

Nasz gabinet stomatologiczny znajduje się na skrzyżowaniu ulic Jedności Narodowej z Nowowiejskiej. Bez problemu dojedziesz do nas ze Starego Miasta, Psiego Pola, Śródmieścia, zapraszamy również wszystkich mieszkańców Wrocławia. 

Umów wizytę

Godziny pracy

od poniedziałku do piątku: 9:00 – 20:00

sobota: 9:00 – 14:00

Nasi lekarze

Majorkowska Odbudowa zęba na korzeniu

lek. stom. Elżbieta Majorkowska

Stomatologia ogólna, protetyka

Lawinski Odbudowa zęba na korzeniu

lek. stom. Maciej Ławiński

Chirurgia stomatologiczna

Co mówią o nas pacjenci?

Dawid

Nie ma lepszego gabinetu!!!Polecam wszystkim osobom, nawet tym najbardziej bojącym się stomatologa. Wizyta w Acusdent Wrocław jest równie bezbolesna jak u fryzjera.

Piotr M.

Jako osoba, która nie ma szczęścia do zdrowych zębów, z pewnością mogę stwierdzić, że miałem szczęście z doborem przychodni. Podczas każdego zabiegu czuć profesjonalizm i odpowiednie podejście do pacjenta. Wizyty u dentysty już nie przerażają jak na początku. Atmosfera mocno na plus. Ceny również odpowiednie oraz elastyczność w doborze najkorzystniejszych terminów. Gorąco polecam!

Aleksandra Ch.

Gorąco polecam ten gabinet dentystyczny. Profesjonalna obsługa, miła atmosfera, przystępne ceny. Idealne miejsce dla osób, które boją się dentysty, ponieważ gabinet ten stawia na jakość wykonanej usługi.

Udogodnienia

Znieczulenie Odbudowa zęba na korzeniu

Bezbolesne znieczulenie

RTG Odbudowa zęba na korzeniu

RTG

Pantomograf Odbudowa zęba na korzeniu

Pantomograf

Parking Odbudowa zęba na korzeniu

Parking

Karta Odbudowa zęba na korzeniu

Płatność kartą

Niepelnosprawni Odbudowa zęba na korzeniu

Udogodnienia

Formularz kontaktowy

Adres

Rejestracja

od poniedziałku do piątku: 9:00 – 18:00

607587145

Godziny pracy

od poniedziałku do piątku: 9:00 – 20:00

soboty: 9:00 – 14:00