Wybielanie zębów lampą Beyond Wrocław


Stomatolog Wrocław

Wybielanie zębów lampą Beyond Wrocław Acusdent1

Gdzie jesteśmy

Namysłowska 6a, Wrocław

Elżbieta Majorkowska Wybielanie zębów lampą Beyond Wrocław
Logo Acusdent Dentysta StomatologWroclaw

Wybielanie zębów lampą Beyond Acusdent Wrocław - Sprawdź nas

Jestem lekarzem z 30-letnim stażem pracy. Przychodnię Stomatologiczną Acusdent prowadzę od 10 lat. Problem pożółkłych zębów jest powszechny i sprawia że uśmiechamy się niechętnie lub wcale. Główni winowajcy tego stanu rzeczy to tytoń, kawa, herbaty oraz barwniki spożywcze. Przebarwienie zębów może też pojawić się po leczeniu kanałowym oraz niektórych lekach. Rozwiązaniem tego problemu jest wybielanie zebów. W przychodni Acusdent wykonujemy wybielanie metodą nakładkową tzw. nakładkowe wybielanie zębów, a także wybielanie zębów za pomocą lampy Beyond. Jest to nowoczesne urządzenie, gwarantujące wysoką jakość zabiegu oraz bezpieczeństwo całego procesu. Pacjenci od lat cenią nasze doświadczenie, miłą obsługę i przystępne ceny.

Zapraszam,  lek. stom. Elżebieta Majorkowska

Wybielanie zębów lampą Beyond

Szczery uśmiech odsłaniający nieskazitelnie białe uzębienie jest marzeniem większości ludzi, a zadbane zęby mają ogromny wpływ na poczucie własnej wartości. Jednak u wielu osób kolor ich uzębienia nie przypomina w niczym słynnego hollywoodzkiego uśmiechu. Z biegiem lat nasze zęby żółkną, przebarwiają się i nie wyglądają już efektownie.

Wypróbuj wybielania zębów lampą Beyond Polus Ultra!

Wybielanie zębów lampą Beyond Polus Ultra wykonane w klinice Acusdent pozwoli Ci na uzyskanie śnieżnobiałego uzębienia w trakcie jednego zabiegu. Po co dłużej frustrować się tym, że Twoje zęby zrobiły się żółte pod wpływem barwionych napojów i produktów spożywczych? Wypróbuj zabieg ich wybielania z pomocą lampy Beyond i sprawdź efekty!

Dlaczego warto wykonać zabieg wybielania zębów lampą Beyond w klinice Acusdent?

Klinika Acusdent zapewnia swoim pacjentom efektywne i bezpieczne metody leczenia i kosmetyki zębów. Pracują u nas wybitni stomatolodzy z ogromnym doświadczeniem również specjaliści od zabiegów estetycznych przeprowadzanych na zębach. Nasz zespół bierze udział w wielu naukowych sympozjach i konferencjach. Skontaktuj się z nami jak najszybciej i zgłoś się na konsultacje do naszych dentystów. Nie pozwól, aby przebarwienia na zębach wpływały na Twoj samopoczucie! Zapraszamy do odwiedzin naszej placówki w celu skutecznego wybielenia zębów.

Czym jest lampa Beyond?

Lampa Beyond inaczej określana jest jako akcelerator halogenowy. Wykorzystuje ona większą długość fali świetlnej niż zwykłe lampy LED. Światło emitowane przez lampę Beyond zwiększa szybkość przechodzenia żelu wybielającego przez szkliwo do zębiny i aktywuje proces utleniania w środku struktury zęba. Widoczne przebarwienia są rozbijane na mniejsze i utleniane. Dzięki temu praktycznie natychmiast uzyskujemy pożądane rezultaty – białe i lśniące zęby.

Ze względu na swoją skuteczność lampa Beyond stosowana jest przy bardzo mocnych przebarwieniach wywołanych przez leki, antybiotyki albo fluor. Do wybielania zębów lampą Beyond używany jest również specjalny żel wybielający. Istotne jest dobranie jego poziomu pH, który z reguły ma być zbliżony do pH panującego naturalnie w jamie ustnej pacjenta. Po dokładnym rozprowadzeniu go na zębach jego składniki zostają uaktywnione przy pomocy lampy. Emituje ona tzw. zimne światło, które jest w pełni bezpieczne.

Dlaczego zęby się przebarwiają?

Przyczyną zmiany koloru naszych zębów są najczęściej barwniki, które znajdują się w pożywieniu. Najbardziej wnikają w tkanki zęba spożywane napoje, co powoduje zmianę obecnego kolorytu. Przez lata pijemy bowiem czerwone wino, kawę, herbatę, a także spożywamy kolorowe jedzenie, które barwi zęby. Palimy także papierosy powodujące to, że z czasem zęby zaczynają ciemnieć. Ich regularne mycie może pomagać w usuwaniu przebarwień, ale na ogół usuwa ono tylko takie, które znajdują się na powierzchni szkliwa. Natomiast te, które wniknęły głęboko w strukturę zęba, są trudne do usunięcia w warunkach domowych.

Metody wybielania zębów

Istnieje wiele sposobów na wybielanie zębów. Niektóre osoby decydują się na domowe wybielanie zębów w sposób tani, ale niebezpieczny dla szkliwa, używając sody oczyszczonej czy też soli.

Zdecydowanie bezpieczniejsze i znacznie bardziej skuteczne jest wybielanie zębów u dentysty za pomocą wybielania nakładkowego lub lampowego. Najskuteczniejszą metodą jest wybielanie zębów lampą Beyond. Opinie na temat tego zabiegu wybielania zębów są szczególnie pozytywne.

Efekty stosowania lampy Beyond

Wybielanie zębów lampą Beyond daje szansę na wybielenie zębów o 5 do 16 odcieni według skali VITA. Uzyskany efekt utrzymuje się też w jamie ustnej znacznie dłużej niż w przypadku zwykłego rozjaśniania, a więc średnio od roku do dwóch lat. Zabieg ten daje lepsze rezultaty od innych nawet o 30 proc., gdyż pozwala on na usunięcie przebarwień znajdujących się w głębi struktury zęba, a nie jedynie powierzchownych, tak jak ma to miejsce w przypadku wybielania nakładkowego.

Ponadto, wybielanie lampą Beyond to bezpieczna metoda. Korzystając z niej, dzięki użyciu niskiej temperatury, nie ryzykujemy uszkodzenia zębów i szkliwa ani też podrażnienia nerwów – nie musimy więc obawiać się tych przykrych skutków ubocznych, towarzyszącym często innym metodom.

Skuteczność zabiegu wybielającego jest bardzo różna, ponieważ zależy od wielu czynników. Zaliczają się do nich indywidualne predyspozycje, takie jak naturalny kolor zębów czy ich podatność na zabiegi rozjaśniające. Istotne jest też przestrzeganie tzw. białej diety zgodnie z zaleceniami stomatologa.

Efekt może utrzymywać się krócej, jeśli po powrocie do przyzwyczajeń pacjent będzie często sięgał po kawę, herbatę czy papierosy. Nie bez znaczenia jest też odpowiednia higiena, czyli stosowanie właściwych past, płynów i nici dentystycznych. Niestety, ani lampy Beyond, ani żadna inna dostępna na rynku metoda wybielania nie zmieni barwy zębów odbudowanych protetycznie czy też plomb. Zabieg wybielania działa jedynie na naturalne zęby i nie zmienia koloru koron, licówek ani wypełnień. W ich przypadku może nastąpić nieznaczne rozjaśnienie, zawsze jednak będą one ciemniejsze od naturalnych zębów. W takiej sytuacji odpowiednie rozwiązanie doradzi lekarz stomatolog.

Jak przygotować się do wybielania zębów w gabinecie?

Każdy, kto planuje wybielanie zębów lampą Beyond musi najpierw odpowiednio przygotować się do zabiegu. Po pierwsze, należy upewnić się, czy nie ma do niego przeciwwskazań oraz poinformować dentystę o nadwrażliwości zębów i chorobach dziąseł. Ponadto, wcześniej przed planowanym wybielaniem zębów trzeba poddać je dokładnemu leczeniu. Wszelka próchnica musi zostać usunięta, ubytki uzupełnione, a tam gdzie to konieczne przeprowadzone powinno zostać leczenie kanałowe, aby nie doprowadzić do poważnych uszkodzeń zęba.

Konieczne jest również staranne usunięcia kamienia nazębnego, ponieważ, aby wybielanie zębów dało dobre, równomierne efekty, nie może znajdować się na nich kamień. Najbardziej skuteczny jest zabieg skalingu z piaskowaniem.

Jak wygląda wybielanie zębów lampą Beyond?

Czas trwania zabiegu zwykle wynosi od 45 minut do 1,5 godziny. Na początku specjalista  musi ocenić rodzaj przebarwień występujących u pacjenta oraz ich zasięg. Mogą one dotyczyć jedynie powierzchni szkliwa lub sięgać w głąb zęba. Po tej czynności następuje:

 • Ustalenie, jaki efekt jest oczekiwany po zabiegu,
 • Przygotowanie pacjenta do zabiegu, polegające na zabezpieczeniu ust i dziąseł,
 • Aplikacja żelu wybielającego na zęby widoczne w uśmiechu,
 • Naświetlanie skierowane na zęby za pomocą lampy BEYOND POLUS,
 • Standardowo wybielanie obejmuje trzy naświetlenia, ale po każdym z nich sprawdzamy razem z Państwem czy osiągnięty efekt jest zadowalający,
 • Sprawdzenie nowego koloru zębów i ocena rezultatów zabiegu.

 

Przeciwwskazania do wybielania zębów

Główne przeciwwskazania do wybielania zębów lampą Beyond to:<br>

 • wiek poniżej 16 lat ze względu trwającą mineralizację zębów,
 • martwe zęby,
 • aparat ortodontyczny,
 • próchnice, nadżerki, afty, inne stany zapalne, odsłonięte korzenie lub szyjki zębów,
 • pęknięcia szkliwa, hipoplazja,
 • ciąża i karmienie,
 • niektóre choroby: nowotwory, cukrzyca, padaczka, choroba Parkinsona,
 • alergia lub nadwrażliwość na utleniacze, glicerynę i żywice poliakrylowe.<br>

 

Skutki uboczne

Zdarza się, że w trakcie lub tuż po zakończeniu zabiegu, pojawia się przejściowa nadwrażliwość zębów na bodźce termiczne lub chemiczne. Jest to reakcja normalna, która ustępuje najpóźniej po kilku dniach. W przypadku przedłużających się dolegliwości, należy wykonać zabieg fluoryzacji łagodzący ból. U niektórych pacjentów może wystąpić tkliwość i podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej oraz gardła.

Należy pamiętać, iż bezpośrednio po wybielaniu wokół szyjek zębów na powierzchni dziąseł często pojawiają się białe plamki o średnicy 0,5-1 mm, które zazwyczaj znikają w ciągu doby, po pierwszym umyciu zębów. Czasami, w wyniku nieszczelności, na granicy dziąsła i brzegu korony zęba, dziąsło po zabiegu może stać się wyraźnie białe. Jest to spowodowane utlenieniem tkanki miękkiej. Taki efekt jest przejściowy i może utrzymać się do 30 minut.

Jakie są zalecenia pozabiegowe po wybielaniu zębów?

Najważniejsze jest, aby po zabiegu wybielania przestrzegać przez 48 godzin tzw. białej diety, polegającej na spożywaniu niebarwiącego jedzenia i picia i powstrzymywaniu się od spożywania produktów, które mogą zmienić kolor szkliwa. Wśród produktów zabronionych znajdują się w szczególności: kawa, herbata, czerwone wino, barszcz, sos sojowy, soki i napoje o ciemnej barwie. W tym czasie należy się również wystrzegać palenia papierosów. Wielu stomatologów zaleca stosowanie białej diety nawet przez cały tydzień. Aby podtrzymać efekt wybielania, polecane jest stosowanie do codziennej higieny jamy ustnej specjalnej pasty.

Mapa

Adres

Nasz gabinet stomatologiczny znajduje się na styku Śródmieścia i Psiego Pola przy zajezdni Ołbin, na skrzyżowaniu ulic Jedności Narodowej z Nowowiejskiej. Bez problemu dojedziesz do nas ze Starego Miasta, Psiego Pola, Śródmieścia, zapraszamy również wszystkich mieszkańców Wrocławia. 

Telefon i e-mail

Godziny pracy

od poniedziałku do piątku: 9:00 – 20:00

sobota: 9:00 – 14:00

Płatności

Polcard wybielanie zębów Wrocław
Visa wybielanie zębów Wrocław
Visa Electron wybielanie zębów Wrocław
Mastercard wybielanie zębów Wrocław
Mastercard Electronic wybielanie zębów Wrocław
Karty1 wybielanie zębów Wrocław
Karty2 wybielanie zębów Wrocław
Maestro wybielanie zębów Wrocław
Diners Club wybielanie zębów Wrocław
JCB wybielanie zębów Wrocław
BIS wybielanie zębów Wrocław
MediRaty wybielanie zębów Wrocław

Nasi lekarze

Majorkowska wybielanie zębów Wrocław

lek. stom. Elżbieta Majorkowska

Stomatologia ogólna, protetyka

JMajorkowska Wybielanie zębów Wrocław

lek. stom. Justyna Majorkowska

Stomatologia zachowawcza, endodoncja

MProteralowicz Wybielanie zębów Wrocław

lek. stom. Michał Poterałowicz

Stomatologia zachowawcza, endodoncja

Ławiński wybielanie zębów Wrocław

lek. stom. Maciej Ławiński

Chirurg stomatolog

Co mówią o nas pacjenci?

Dawid

Nie ma lepszego gabinetu!!!Polecam wszystkim osobom, nawet tym najbardziej bojącym się stomatologa. Wizyta w Acusdent Wrocław jest równie bezbolesna jak u fryzjera.

Piotr M.

Jako osoba, która nie ma szczęścia do zdrowych zębów, z pewnością mogę stwierdzić, że miałem szczęście z doborem przychodni. Podczas każdego zabiegu czuć profesjonalizm i odpowiednie podejście do pacjenta. Wizyty u dentysty już nie przerażają jak na początku. Atmosfera mocno na plus. Ceny również odpowiednie oraz elastyczność w doborze najkorzystniejszych terminów. Gorąco polecam!

Aleksandra Ch.

Gorąco polecam ten gabinet dentystyczny. Profesjonalna obsługa, miła atmosfera, przystępne ceny. Idealne miejsce dla osób, które boją się dentysty, ponieważ gabinet ten stawia na jakość wykonanej usługi.

Udogodnienia

Znieczulenie wybielanie zębów Wrocław

Bezbolesne znieczulenie

RTG wybielanie zębów Wrocław

RTG

Pantomograf Usuwanie ósemek Wrocław

Pantomograf

Parking wybielanie zębów Wrocław

Parking

Karta wybielanie zębów Wrocław

Płatność kartą

Niepełnosprawni wybielanie zębów Wrocław

Udogodnienia

Formularz kontaktowy

Adres

Rejestracja

od poniedziałku do piątku: 9:00 – 18:00

607587145

Godziny pracy

od poniedziałku do piątku: 9:00 – 20:00

soboty: 9:00 – 14:00