Piaskowanie zębów, tak jak skaling, polerowanie i fluoryzacja, to podstawowe zabiegi stomatologiczne mające na celu poprawę higieny zębów. Ich celem jest rozbicie i usunięcie z powierzchni zęba płytki bakteryjnej, osadu, który zbiera się na naszych zębach każdego dnia, powodując przebarwienia i ciemne plamy. Piaskowanie zębów to zabieg bezbolesny, nie odstrasza również cena. Piaskowanie zębów i skaling mimo to wciąż jest zabiegiem mało popularnym. Niewiele osób zdaje sobie sprawę jak dużo dobrego może dać skaling lub piaskowanie zębów. W czym może pomóc Ci skaling i piaskowanie i dlaczego nie trzeba się go bać?

Co daje skaling i piaskowanie zębów?

Zacznijmy od konkretów, co daje skaling i piaskowanie zębów:

  • Usuwa kamień nazębny i przebarwienia – to podstawowa korzyść zabiegu, do tego został wymyślony. Płytka nazębna to klejąca się warstwa bakterii, które tworzą się na powierzchni zębów w wyniku jedzenia i picia, z czasem mineralizuje się tworząc kamień nazebny. Zmineralizowanej płytki bakteryjnej nie usuniesz ani szczoteczką ani nicią dentystyczną. Jeśli zależy Ci na tym by pozbyć się osadu oraz dotrzeć do trudnodostępnych miejsc to najlepszym wyjściem jest skaling i piaskowanie zębów.
  • Zapobiega chorobom przyzębia – regularnie wykonywany skaling i piaskowanie, to zabieg który wykonuje się zwykle raz na dwa lata. Usuwając nagromadzoną płytkę bakteryjną i kamień nazębny zapobiegasz chorobom przyzębia, takim jak zapalenie dziąseł czy parodontoza, które są często są nimi spowodowane.
  • Poprawia estetykę zębów – piaskowanie zębów może przywrócić naturalny kolor zębów, usuwając przebarwienia powstałe na skutek spożywania kawy, herbaty, tytoniu czy innych produktów powodujących przebarwienia. Mówi się często, że wręcz je „wybiela”.
  • Zapobiega próchnicy – płytka bakteryjna i kamień nazębny są głównymi przyczynami powstawania próchnicy, dlatego regularne czyszczenie zębów może znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia tego problemu.

 

Czym jest skaling zębów?

Skaling zębów to procedura przeprowadzana przez stomatologa lub higienistkę stomatologiczną mająca na celu usunięcie płytki nazębnej, kamienia nazębnego i innych osadów z powierzchni zębów. Podczas zabiegu wykorzystuje się specjalne narzędzia, takie jak skaler ultradźwiękowy, aby delikatnie usunąć nagromadzone osady z powierzchni zębów. Skaler ultradźwiękowy wykorzystuje wysokoczęstotliwościowe fale dźwiękowe, które kieruje się na zanieczyszczenia, aby rozluźnić i usunąć płytkę nazębną oraz kamień nazębny. Rozbity falą ultradźwiękową kamień i osad usuwa się strumykiem wody pod ciśnieniem.

Czym jest piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów, znane również jako piaskowanie dentystyczne lub piaskowanie powierzchni zębów, to jedna z metod profesjonalnego czyszczenia zębów przeprowadzana przez stomatologa lub higienistkę stomatologiczną. Polega ona na skierowanym strumieniu krzemionki pod wysokim ciśnieniem, który usuwa osady, płytkę nazębną, kamień nazębny i przebarwienia z powierzchni zębów. Aby chronić wrażliwe tkanki jamy ustnej, takie jak dziąsła, stomatolog lub higienistka stomatologiczna umieszcza specjalne osłony gumowe wokół zębów.

Choć oba zabiegi mają podobny cel często stosuje się je bezpośrednio po sobie. Dwie metody dają bowiem największą skuteczność, pozwalając dokładnie usunąć cały niechciany osad z powierzchni zębów.

Kiedy warto udać się na skaling i piaskowanie zębów?

Skaling i piaskowanie zębów są często najlepszym przygotowaniem do leczenia. Dotyczy to w szczególności:

  • Wybielanie zębów – skalingu i piaskowanie zaleca się przed przeprowadzeniem zabiegu wybielania zębów. Usunięcie płytki nazębnej, kamienia nazębnego i przebarwień z powierzchni zębów pozwala na bardziej równomierne i skuteczne wybielanie.
  • Nakładanie aparatu ortodontycznego – jeśli planujemy założenie aparatu ortodontycznego, to skaling i piaskowanie najlepiej odczyszczą nasze zęby. Usunięcie osadów i kamienia nazębnego ułatwia montaż aparatu ortodontycznego.
  • W trakcie noszenia aparatu – skaling i piaskowanie zębów poleca się także wszystkim noszącym aparat ortodontyczny. Aparat utrudnia i utrzymanie higieny jamy ustnej i zębów, ma dużo zakamarków trudnodostępnych dla szczoteczki. Piaskowanie usunie zanieczyszczenia z miejsc, w które nie dotrzemy szczoteczką.
  • Leczenie chorób przyzębia – skaling i piaskowanie są ważne w procesie leczeniem chorób przyzębia, takich jak paradontoza. Usunięcie płytki nazębnej, kamienia nazębnego i bakterii z powierzchni zębów i dziąseł pomaga w oczyszczeniu obszarów zapalnych i redukcji stanu zapalnego. Cena jaką poniesiemy na cykliczne zabiegi skalingu i piaskowania zębów jest więc nieporównywalna do korzyści jakie możemy uzyskać.

 

Czy skaling i piaskowanie zębów niszczy szkliwo?

Zabiegi przeprowadzane prawidłowo przez wykwalifikowanego stomatologa lub higienistkę stomatologiczną, nie niszczą szkliwa. Oba te zabiegi są bezpieczne dla tkanek zęba, jeśli są przeprowadzane z odpowiednią techniką i odpowiednim sprzętem. W zespole gabinetu Acusdent Wrocław mamy stomatologów z ponad 30-letnim doświadczeniem, które na co dzień wykonują zabiegi skalingu i piaskowania mając na uwadze absolutne bezpieczeństwo pacjentów.

Elzbieta Majorkowska Piaskowanie zębów cena
Logo Acusdent Dentysta StomatologWroclaw

Skaling i piaskowanie zębów w Acusdent Wrocław

Jestem lekarzem z 30-letnim stażem pracy. Przychodnię stomatologiczną Acusdent prowadzę od 10 lat. W Acusdent skaling i piaskowanie zębów wykonujemy sprzętem najnowszej generacji, który oprócz skuteczności i jakości, zapewnia  pacjentom duży komfort podczas zabiegu. Umów się na leczenie w Acusdent Wrocław.

Zadzwoń: 607 587 145

Od 9:00 do 18:00

Zapraszam,  lek. stom. Elżebieta Majorkowska

Logo Acusdent Dentysta StomatologWroclaw

Skaling i piaskowanie zębów w Acusdent Wrocław

Jestem lekarzem z 30-letnim stażem pracy. Przychodnię stomatologiczną Acusdent prowadzę od 10 lat. W Acusdent skaling i piaskowanie zębów wykonujemy sprzętem najnowszej generacji, który oprócz skuteczności i jakości, zapewnia  pacjentom duży komfort podczas zabiegu. Umów się na leczenie w Acusdent Wrocław.

Zadzwoń: 607 587 145

Od 9:00 do 18:00

Zapraszam,  lek. stom. Elżebieta Majorkowska

Elzbieta Majorkowska Piaskowanie zębów cena

Skaling i piaskowanie zębów – cena

Cena skalingu i piaskowania zębów może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak lokalizacja gabinetu stomatologicznego, doświadczenie dentysty czy region. We Wrocławiu cena skalingu i piaskowania zębów zwykle oscyluje w okolicy 300 złotych za jedno pełne leczenie, obejmujące całą jamę ustną.

Jak często wykonywać skaling i piaskowanie zębów?

Zabiegi te zaleca się wykonać przynajmniej dwa razy w roku.

Pamiętaj, kamień nazębny to zmineralizowany osad, którego nie uda się usunąć przez nawet najbardziej dokładne szczotkowanie czy nitkowanie. Jeśli zależy Ci na jak najlepszej higienie zębów, to umów się na zabieg.

Mapa

Adres

Nasz gabinet stomatologiczny znajduje się na skrzyżowaniu ulic Jedności Narodowej z Nowowiejskiej. Bez problemu dojedziesz do nas ze Starego Miasta, Psiego Pola, Śródmieścia, zapraszamy również wszystkich mieszkańców Wrocławia. 

Umów wizytę

Godziny pracy

od poniedziałku do piątku: 9:00 – 20:00

sobota: 9:00 – 14:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *