Korony i mosty Wrocław


Stomatolog Wrocław

Korony i mosty Wrocław Acusdent1

Gdzie jesteśmy

Namysłowska 6a, Wrocław

Elżbieta Majorkowska Korony i mosty Wrocław
Logo Acusdent Dentysta StomatologWroclaw

Korony i mosty Acusdent Wrocław - Sprawdź nas

Braki zębowe są powodem do kompleksów wielu osób. Jednak dzięki rozwojowi stomatologii można skorzystać z różnorodnych rozwiązań, które  pozwalają na estetyczną odbudowę uzębienia w sposób trwały i komfortowy. Jednym ze sposobów na uzupełnienie braków zębowych są korony i mosty protetyczne, czyli stałe rozwiązania protetyczne. Korony nakłada się na pojedyncze zęby, które są osłabione lub wyszczerbione, a także posiadające dużą ilość wypełnień. Przed założeniem korony ząb należy oszlifować, zaś następnie cementuje się na nim koronę. Z kolei most protetyczny stosowany jest w przypadku braku kilku zębów. Założenie mostu protetycznego wymaga oszlifowania dwóch zębów, sąsiadujących z luką zębową.

Zapraszam,  lek. stom. Elżebieta Majorkowska

Korony i mosty

Stosowane przez nas korony i mosty pełnią rolę estetycznych uzupełnień protetycznych z dobranym idealnie pod własne zęby kolorem. W ten sposób w dużym stopniem podobieństwa odtwarzają naturalną kolorystykę i przezierność zębów własnych. Korony i mosty posiadają funkcję i kształt zęba, a ponadto zabezpieczają obszary narażone na uszkodzenie przed dalszym zniszczeniem. Korony protetyczne W naszym gabinecie korony wykonujemy tylko wówczas, gdy Pacjent posiada własny dobry i zdrowy korzeń zęba. Wykonujemy je w celu pokrycia zębów, które zostały osłabione przez ubytki lub znaczną ilość wypełnień. Zastosowanie koron może być również sugerowane w przypadku zębów poważnie zniszczonych ubytkami, czy urazami – np. gdy zęby są wyszczerbione, przebarwione lub przekrzywione. Korony mogą się również okazać potrzebne po zakończeniu leczenia kanałowego lub po pęknięciu bądź złamaniu zęba. W naszym gabinecie stosujemy korony: • pełnoceramiczne na podbudowie metalowej, • licowane porcelaną lub kompozytem, • pełnoceramiczne lub metalowe. Trwałość koron jest zróżnicowana i wpływa na nią wiele czynników. Jednym z nich jest poziom dbałości o higienę jamy ustnej, co ma bezpośrednie przełożenie na czas i długość użytkowania prac protetycznych. Warto podkreślić, że korony i mosty protetyczne są rozwiązaniami protetycznymi stałymi, czyli są umieszczane na stałe w jamie ustnej – inaczej niż proteza ruchoma, która jest wyjmowana. Założenie mostów czy koron nie zwalnia jednak z troski o prawidłową higienę jamy ustnej. Należy pamiętać o regularnym szczotkowaniu zębów przy użyciu miękkiej szczoteczki do zębów. Mosty protetyczne W przeciwieństwie do korony, most jest uzupełnieniem brakujących zębów, które zostaje zamocowane do zębów przylegających. Mosty najlepiej sprawdzają się u osób, którym brak tylko kilku zębów. Proponowane przez nas mosty porcelanowe wymagają, aby zęby, do których zostaną przytwierdzone, były zdrowe i miały odpowiednie wsparcie ze strony dziąseł i kości. Założenie mostu protetycznego wymaga oszlifowania dwóch sąsiadujących z luką zębów, na których następnie zostaje zacementowany most protetyczny. Dla zapewnienia Pacjentom komfortu i estetycznego wyglądu pomiędzy zabiegami stosujemy korony i mosty tymczasowe. Dlaczego należy uzupełniać braki zębowe? Usunięcie zęba powinno być rozwiązaniem ostatecznym. Dzięki osiągnięciom nowoczesnej stomatologii istnieje wiele możliwości uratowania zęba, który w innym wypadku byłby skazany na usunięcie. Jeżeli jednak zajdzie konieczność usunięcia zęba, wówczas należy jak najszybciej uzupełnić powstałą lukę poprzez rozwiązania protetyczne lub implantologiczne. Luki zębowe mogą bowiem spowodować przesuwanie się pozostałych zębów w łuku zębowym, a także rozchwianie się zębów.

Mapa

Adres

Nasz gabinet stomatologiczny znajduje się na styku Śródmieścia i Psiego Pola przy zajezdni Ołbin, na skrzyżowaniu ulic Jedności Narodowej z Nowowiejskiej. Bez problemu dojedziesz do nas ze Starego Miasta, Psiego Pola, Śródmieścia, zapraszamy również wszystkich mieszkańców Wrocławia. 

Telefon i e-mail

Godziny pracy

od poniedziałku do piątku: 9:00 – 20:00

sobota: 9:00 – 14:00