Leczenie próchnicy Wrocław


Stomatolog Wrocław

Leczenie próchnicy Wrocław Acusdent1

Gdzie jesteśmy

Namysłowska 6a, Wrocław

Elżbieta Majorkowska Leczenie próchnicy Wrocław
Logo Acusdent Dentysta StomatologWroclaw

Leczenie próchnicy Acusdent Wrocław - Sprawdź nas

W naszej codziennej praktyce w stomatologii zachowawczej spotykamy się z występowaniem próchnicy zębów, zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych. Dzięki metodom wczesnego wykrywania próchnicy przy pomocą innowacyjnej aparatury DiagnoCam firmy Kavo możemy diagnozować ją w początkowym stadium, minimalizując ryzyko rozprzestrzenienia się choroby. Dzięki temu ograniczymy rozpowszechnianie się próchnicy na inne zęby.

Zapraszam,  lek. stom. Elżebieta Majorkowska

Leczenie próchnicy

Wczesne wykrywanie próchnicy Pacjent sam nie jest w stanie zauważyć u siebie początków choroby. Tylko wizyta w gabinecie stomatologicznym pozwala na wczesne wykrycie próchnicy. Utrudnieniem w rozpoznaniu problemu przez Pacjenta jest również fakt, iż próchnica sama w sobie nie boli, a kiedy ból się pojawi, mamy już do czynienia z zaawansowaną chorobą. Taka sytuacja oznacza, że zbyt długo zwlekaliśmy z wizytą w gabinecie dentystycznym i czeka nas leczenie. We wczesnym wykrywaniu próchnicy pomogą także regularne kontrole u stomatologa, dzięki którym możliwe jest wykrycie nawet niewielkich zmian. Proces leczenia zębów w takich przypadkach jest o wiele krótszy niż wówczas gdy próchnica była już zaawansowana. Skan zębów aparaturą DiagnoCom lub diagnostyka RTG są niezbędne w skutecznym wykrywaniu ubytków próchnicowych i dają możliwość wnikliwej analizy obszarów zainfekowanych. Dzięki temu możliwe jest odpowiednie zaplanowanie leczenia, które przyniesie oczekiwane efekty. Jak leczymy próchnicę? Próchnicę leczymy odpowiednio w zależności od jej rodzaju oraz wieku Pacjenta. Próchnicę, objawiającą się demineralizacją szkliwa, leczymy preparatami z fluorem oraz prawidłowymi zabiegami higienizacji zalecanymi przez naszych lekarzy stomatologów. Usuwanie próchnicy Wrocław – Acusdent.pl W przypadku, gdy próchnica obejmuje większą ilość tkanek zębów przeprowadzamy niezbędne do ich usunięcia zabiegi oczyszczające i zabezpieczające. Następnie tkanki zębów odbudowujemy materiałem kompozytowym, przywracając im naturalny kształt, kolor i funkcje zębów. W doborze odpowiedniej metody leczenia, bierzemy pod uwagę również stan zęba i jego kondycję. W przypadku, gdy ząb był leczony endodontycznie lub ilość pozostałych tkanek po usunięciu próchnicy zwiększa ryzyko złamania zęba, wykonujemy wzmocnienie zęba wkładem koronowo-korzeniowym i koroną. Nasze innowacyjne metody diagnostyczne oraz szeroki wachlarz zabiegów leczenia próchnicy pozwalają naszym Pacjentom cieszyć się zdrowym i naturalnym uśmiechem przez wiele lat.

Mapa

Adres

Nasz gabinet stomatologiczny znajduje się na styku Śródmieścia i Psiego Pola przy zajezdni Ołbin, na skrzyżowaniu ulic Jedności Narodowej z Nowowiejskiej. Bez problemu dojedziesz do nas ze Starego Miasta, Psiego Pola, Śródmieścia, zapraszamy również wszystkich mieszkańców Wrocławia. 

Telefon i e-mail

Godziny pracy

od poniedziałku do piątku: 9:00 – 20:00

sobota: 9:00 – 14:00