+48 607 587 145

Leczenie próchnicy Wrocław

 

leczenie próchnicy Wrocław W naszej codziennej praktyce w stomatologii zachowawczej spotykamy się z występowaniem próchnicy zębów, zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych. Dzięki metodom wczesnego wykrywania próchnicy przy pomocą innowacyjnej aparatury DiagnoCam firmy Kavo możemy diagnozować ją w początkowym stadium, minimalizując ryzyko rozprzestrzenienia się choroby. Dzięki temu ograniczymy rozpowszechnianie się próchnicy na inne zęby.

Wczesne wykrywanie próchnicy

Pacjent sam nie jest w stanie zauważyć u siebie początków choroby. Tylko wizyta w gabinecie stomatologicznym pozwala na wczesne wykrycie próchnicy. Utrudnieniem w rozpoznaniu problemu przez Pacjenta jest również fakt, iż próchnica sama w sobie nie boli, a kiedy ból się pojawi, mamy już do czynienia z zaawansowaną chorobą. Taka sytuacja oznacza, że zbyt długo zwlekaliśmy z wizytą w gabinecie dentystycznym i czeka nas leczenie. We wczesnym wykrywaniu próchnicy pomogą także regularne kontrole u stomatologa, dzięki którym możliwe jest wykrycie nawet niewielkich zmian. Proces leczenia zębów w takich przypadkach jest o wiele krótszy niż wówczas gdy próchnica była już zaawansowana.

 

Skan zębów aparaturą DiagnoCom lub diagnostyka RTG są niezbędne w skutecznym wykrywaniu ubytków próchnicowych i dają możliwość wnikliwej analizy obszarów zainfekowanych. Dzięki temu możliwe jest odpowiednie zaplanowanie leczenia, które przyniesie oczekiwane efekty.

Jak leczymy próchnicę?

Próchnicę leczymy odpowiednio w zależności od jej rodzaju oraz wieku Pacjenta. Próchnicę, objawiającą się demineralizacją szkliwa, leczymy preparatami z fluorem oraz prawidłowymi zabiegami higienizacji zalecanymi przez naszych lekarzy stomatologów.

Usuwanie próchnicy Wrocław – Acusdent.pl

W przypadku, gdy próchnica obejmuje większą ilość tkanek zębów przeprowadzamy niezbędne do ich usunięcia zabiegi oczyszczające i zabezpieczające. Następnie tkanki zębów odbudowujemy materiałem kompozytowym, przywracając im naturalny kształt, kolor i funkcje zębów. W doborze odpowiedniej metody leczenia, bierzemy pod uwagę również stan zęba i jego kondycję. W przypadku, gdy ząb był leczony endodontycznie lub ilość pozostałych tkanek po usunięciu próchnicy zwiększa ryzyko złamania zęba, wykonujemy wzmocnienie zęba wkładem koronowo-korzeniowym i koroną.

Nasze innowacyjne  metody diagnostyczne oraz szeroki wachlarz zabiegów leczenia próchnicy pozwalają naszym Pacjentom cieszyć się zdrowym i naturalnym uśmiechem przez wiele lat.  

 

Umów wizytę

+48 607 587 145
✉ gabinet@acusdent.pl

Gabinet dentystyczny Acusdent Wrocław,
Śródmieście, Psie Pole
Namysłowska 6a,
50-304 Wrocław