Leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem to zabiegi, które zyskał dużą popularność w ostatnich latach. Choć nazwa ta brzmi tajemniczo i może budzić strach u pacjentów, to tak naprawdę mało się zmienia z ich perspektywy. Użycie mikroskopu nie wiąże się z żadnym dodatkowym bólem, nie wydłuża też czasu zabiegu, często może go wręcz skrócić, a w zamian daje dużo większe szanse na usunięcie tkanki zajętej próchnicą i staranne wypełnienie kanałów. Chcesz wiedzieć po co dentyście mikroskop? Czy warto dopłacać za zabieg prowadzony pod mikroskopem? Czytaj dalej.

Po co dentyście mikroskop?

Mikroskop stomatologiczny to dziś niezbędne wyposażenie każdego profesjonalnego gabinetu stomatologicznego. Niektórzy pacjenci wręcz nie chcą już być leczeni bez mikroskopu. Mikroskop stomatologiczny to urządzenie, przypominające zwykły mikroskop, zawieszone na wysięgniku. Jest on oczywiście dużo mniejszy od mikroskopów laboratoryjnych, by nie utrudniał dentyście ruchów. Wizjer ma wielkość lornetki. Mikroskop stomatologiczny zamocowany jest na specjalnym wysięgniku hydrauliczny, który zapewnia mu stabilność.

Mikroskop zastępuje lusterka stomatologiczne, które były używane dotychczas w trakcie zabiegów. Mikroskop stomatologiczny pozwala na nawet dwudziestopięciokrotne powiększenie pola operacyjnego, a pamiętajmy, że zwykle obszar ten ma zaledwie kilka milimetrów.

Dzięki użyciu mikroskopu dentysta może dokładnie oczyścić kanał, bo widzi dokładnie każdy nanometr tkanki zęba, najmniejsze ogniska próchnicy, a także mikropęknięcia. Może też idealnie wypełnić kanał, bo z łatwością dostrzeże puste przestrzenie, w które nie dotarła gutaperka. Dodatkowo, dużo łatwiej mu również zajrzeć do komory zęba i dostrzec wszystkie kanały zęba, które nie są widoczne za pomocą lusterka.

Nic zatem dziwnego, że dziś każdy szanujący swoją opinię dentysta ma w swoim gabinecie choć jeden mikroskop, a nierzadko jest on przy każdym fotelu zabiegowym.

Logo Acusdent Dentysta StomatologWroclaw

Leczenie kanałowe w Acusdent Wrocław

Jestem lekarzem z 30-letnim stażem pracy. Przychodnię stomatologiczną Acusdent prowadzę od 10 lat. Każde nasze stanowisko jest wyposażone w mikroskop stomatologiczny. Umów się na leczenie w Acusdent Wrocław.

Zadzwoń: 607 587 145

Od 9:00 do 18:00

Zapraszam,  lek. stom. Elżebieta Majorkowska

Elżbieta Majorkowska Leczenie kanałowe Wrocław
Elżbieta Majorkowska Leczenie kanałowe Wrocław
Logo Acusdent Dentysta StomatologWroclaw

Leczenie kanałowe w Acusdent Wrocław

Jestem lekarzem z 30-letnim stażem pracy. Przychodnię stomatologiczną Acusdent prowadzę od 10 lat. Każde nasze stanowisko jest wyposażone w mikroskop stomatologiczny. Umów się na leczenie w Acusdent Wrocław.

Zadzwoń: 607 587 145

Od 9:00 do 18:00

Zapraszam,  lek. stom. Elżebieta Majorkowska

Jak wygląda zabieg pod mikroskopem?

Zabieg pod mikroskopem nie różni się znacznie od zwykłego zabiegu stomatologicznego. Główną różnicą jest to, że dentysta nie patrzy na ząb przez lusterko trzymane w dłoni, a przez okular mikroskopu.

W trakcie zabiegu pacjent leży na fotelu, a lekarz siedzi nad głową pacjenta. Pozycja taka daje dużo lepsze podejście do obszaru prac i pozwala na dużo dokładniejszy ogląd. W wielu gabinetach stomatologicznych pozycja ta jest już standardem, stąd nie zawsze będzie to dla pacjentów zmiana.

Ile trwa leczenie zębów pod mikroskopem?

Leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem zależy od ilości kanałów, które trzeba oczyścić i wypełnić. Standardem jest by całość prac wykonać na jednej wizycie. Jeśli więc dentysta ma do wypełnienia kilka kanałów, to zabieg ten może trwać około 1,5 do 2 godzin. W przypadku opracowania jednego kanału, czas zabiegu będzie proporcjonalnie krótszy.

Czy leczenie zębów pod mikroskopem boli?

Użycie mikroskopu nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi niedogodnościami dla pacjenta. Tak jak to jest w przypadku leczenia kanałowego, zabieg z wykorzystaniem środka znieczulającego daje minimalne dolegliwości bólowe, a często żadnych.

Czy warto leczyć zęby pod mikroskopem?

Warto. Mikroskop pozwala dentyście dużo dokładniej oczyścić i wypełnić kanały. Minimalizuje ryzyko niedokładnego wypełnienia, czy niedostrzeżenia ogniska próchnicy, skrytych kanałów zęba. Wszystko to przekłada się na większą jakość zabiegu. Z perspektywy pacjenta, zmniejsza ryzyko reklamacji i konieczności kolejnych zabiegów w przyszłości.

Czy można poprosić dentystę o użycie mikroskopu?

Nie każdy zabieg stomatologiczny wymaga użycia mikroskopu. Niemniej, każdy zabieg przeprowadzany pod mikroskopem będzie dużo bezpieczniejszy. Jeśli zależy nam by dentysta użył w trakcie leczenia mikroskopu to można poprosić o to wprost. W Acusdent Wrocław mikroskop stomatologiczny znajduje się przy każdym stanowisku, staramy się korzystać z nich przy każdej okazji.

Jak leczyć zęby w 100% bezpiecznie

Na koniec coś dla osób, które szukają rozwiązań dających najlepsze efekty. Efekty zabiegów z wykorzystaniem mikroskopu warto sprawdzić wykonując zdjęcia rentgenowskie leczonych zębów. Zdjęcia pantomograficzne, szczególnie wykonane w technice 3D, pokażą dokładnie czy wypełnienie zostało wykonane dobrze.

Mapa

Adres

Nasz gabinet stomatologiczny znajduje się na skrzyżowaniu ulic Jedności Narodowej z Nowowiejskiej. Bez problemu dojedziesz do nas ze Starego Miasta, Psiego Pola, Śródmieścia, zapraszamy również wszystkich mieszkańców Wrocławia. 

Umów wizytę

Godziny pracy

od poniedziałku do piątku: 9:00 – 20:00

sobota: 9:00 – 14:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *