Implanty zębowe - jaka jest cena zabiegu

Acusdent Wrocław

W dzisiejszych czasach nowoczesna stomatologia oferuje rozwiązania pozwalające z powodzeniem odbudować utracony uśmiech i przywrócić pacjentom komfort życia. Jednym z takich rozwiązań są implanty zębowe, które zyskują coraz większą popularność na świecie. Implanty stanowią trwałe, estetyczne i funkcjonalne uzupełnienie brakujących zębów, jednak często pojawia się pytanie o cenę tego zaawansowanego zabiegu. W niniejszym artykule przyjrzymy się jaka jest rynkowa cena za  implant zębowy, uwzględniając różne czynniki wpływające na koszt całkowity, takie jak materiały, technika zabiegu czy lokalizacja gabinetu stomatologicznego.

W jaki sposób przebiega zabieg wszczepienia implantów?

Zabieg wszczepienia implantów zębowych jest procesem chirurgicznym, który odbywa się w kilku etapach. Przebieg zabiegu może się różnić w zależności od potrzeb pacjenta i indywidualnych przypadków, ale ogólna procedura obejmuje następujące kroki:

Konsultacja i planowanie

Przed przystąpieniem do wszczepienia implantu zębowego pacjent musi przejść konsultację z dentystą lub specjalistą ds. implantologii. W trakcie tej wizyty lekarz oceni stan zdrowia pacjenta, jego potrzeby i oczekiwania. Może również zlecić badania diagnostyczne, takie jak rentgen czy tomografię komputerową, aby dokładnie ocenić strukturę kostną i zębową. W tym momencie powinna też zostać przedstawiona pacjentowi ostateczna cena implantu zęba, zwłaszcza jeśli przewidziane są zabiegi dodatkowe.

Przygotowanie przed zabiegiem

W przypadku, gdy pacjent ma niewystarczającą ilość kości do wszczepienia implantu, może być konieczne przeprowadzenie dodatkowego zabiegu, takiego jak augmentacja kości czy podniesienie zatoki szczękowej. W niektórych przypadkach konieczne może być także usunięcie uszkodzonych zębów. Zabiegi te sprawiają, że cena implantu zęba wzrasta.

Etap chirurgiczny

W trakcie zabiegu wszczepienia implantu zębowego, stomatolog wykonuje niewielkie nacięcie w dziąśle, aby odsłonić kość. Następnie wiertło jest używane do przygotowania otworu w kości, w którym zostanie umieszczony implant. Implant, będący tytanowym śrubowym elementem, jest wkładany w otwór i dokręcany do kości. Po wszczepieniu implantu, dziąsło jest zaszywane, aby zakryć implant.

Faza gojenia i integracji

Po zabiegu wszczepienia implantu, następuje okres gojenia się dziąsła i integracji implantu z kością szczęki, zwany osteointegracją. Proces ten trwa zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od indywidualnych cech pacjenta i stanu kości.

Odbudowa protetyczna

Po zakończeniu fazy osteointegracji, stomatolog przystępuje do odbudowy protetycznej. Na implantach umieszczone są elementy łączące (tzw. abutmenty), na których osadza się koronę, most protetyczny lub protezę. Odbudowa protetyczna jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb i estetyki pacjenta, aby uzyskać jak najbardziej naturalny i funkcjonalny efekt. Pamiętajmy, że często podana na stronach gabinetów cena implantu zęba dotyczy tylko śruby w kości. Koszt odbudowy protetycznej, czyli korony lub mostu liczony jest w takiej sytuacji oddzielnie.

Jaka cena za jeden implant zębowy?

Cena za jeden implant zębowy może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak lokalizacja gabinetu stomatologicznego, renoma kliniki, używane materiały oraz doświadczenie lekarza. Na całkowity koszt wpływa również rodzaj odbudowy protetycznej, jaką pacjent wybierze, a także ewentualne dodatkowe zabiegi, takie jak augmentacja kości czy podniesienie zatoki szczękowej.

Średnia cena za jeden implant zębowy może wynosić od 4500 do 8500 PLN. Jest to koszt śruby wraz z koroną, poprzedzony zabiegiem odbudowy kości. Poniżej uśrednione ceny:

Śruba mocująca – ok. 2500-3000 zł

Korona – ok. 25000-3000 zł

Odbudowa kości – ok. 2000 zł

Tomografia komputerowa – 200 zł

Logo Acusdent Dentysta StomatologWroclaw

Implanty zębowe w Acusdent Wrocław - Sprawdź nas

Jestem lekarzem z 30-letnim stażem pracy. Przychodnię Acusdent prowadzę od 10 lat. Wraz z zespołem stomatologów stawiamy na wysoką jakość usług i nieustannie podnosimy kwalifikacje zawodowe na kursach i szkoleniach. Na co dzień każdy nasz dentysta pracuje na sprzęcie stomatologicznym najnowszej generacji oraz stosujemy nowoczesne techniki diagnostyki obrazowej 3D. Naszym klientom dajemy poczucie bezpieczeństwa i komfort psychiczny. Pacjenci cenią nas za indywidualne podejście, empatię oraz miłą obsługę.

Zapraszam,  lek. stom. Elżebieta Majorkowska

Elzbieta Majorkowska implanty zębowe cena
Elzbieta Majorkowska implanty zębowe cena
Logo Acusdent Dentysta StomatologWroclaw

Wyrywanie zębów w Acusdent Wrocław - Sprawdź nas

Jestem lekarzem z 30-letnim stażem pracy. Przychodnię Acusdent prowadzę od 10 lat. Wraz z zespołem stomatologów stawiamy na wysoką jakość usług i nieustannie podnosimy kwalifikacje zawodowe na kursach i szkoleniach. Na co dzień każdy nasz dentysta pracuje na sprzęcie stomatologicznym najnowszej generacji oraz stosujemy nowoczesne techniki diagnostyki obrazowej 3D. Naszym klientom dajemy poczucie bezpieczeństwa i komfort psychiczny. Pacjenci cenią nas za indywidualne podejście, empatię oraz miłą obsługę.

Zapraszam,  lek. stom. Elżebieta Majorkowska

Implanty zębowe cena Lokalizacja

Gdzie jesteśmy

Namysłowska 6a, Wrocław

Odbudowa kości – czym jest i jaka jest cena

Odbudowa kości, zwana również augmentacją kości, to zabieg stomatologiczny mający na celu zwiększenie objętości kości szczęki lub żuchwy w miejscu, gdzie ma zostać wszczepiony implant zębowy. W niektórych przypadkach pacjenci mają niewystarczającą ilość kości, co może uniemożliwić prawidłowe i stabilne umocowanie implantu. Przyczyną takiej sytuacji może być m.in. utrata zębów, choroby przyzębia, długotrwałe noszenie protez czy procesy resorpcji kości. Zasadniczo, kość żuchwy lub szczęki jest stymulowana przez korzeń zęby. W miejscu, w którym nie ma zęba, kość nie jest stymulowana, a więc zaczyna zanikać. Istnieje kilka technik odbudowy kości, które mogą być stosowane w zależności od potrzeb pacjenta:

  • Przeszczep kości autogenicznej – pobieranie kości z innego obszaru ciała pacjenta, najczęściej z żuchwy lub miednicy, i wszczepienie jej w miejscu niedoboru kości.
  • Przeszczep kości alloplastycznej – stosowanie biomateriałów syntetycznych, które stymulują wzrost kości.
  • Przeszczep kości ksenogenicznej – wykorzystanie przetworzonej kości pochodzącej od innych gatunków, np. od bydła.
  • Przeszczep kości allogenicznej – stosowanie przetworzonej kości ludzkiej pochodzącej od dawców.

Średnia cena zabiegu odbudowy kości może się różnić w zależności od wybranej techniki, materiałów, lokalizacji kliniki oraz doświadczenia specjalisty. W Polsce ceny za zabieg augmentacji kości zaczynają się od około 1500 PLN.

Podniesienie dna zatoki – czym jest i jaka jest cena

Podniesienie dna zatoki, znane również jako sinus lift lub podniesienie zatoki szczękowej, to zabieg chirurgiczny, który ma na celu zwiększenie ilości kości w obszarze górnej szczęki, szczególnie w miejscach, gdzie ma być wszczepiony implant zębowy. Zabieg ten jest często stosowany u pacjentów, którzy mają niewystarczającą ilość kości w obszarze zębów trzonowych i przedtrzonowych w szczęce górnej, co może być spowodowane np. ubytkiem kości wynikającym z utraty zębów, długotrwałym noszeniem protez lub zbyt bliskim położeniem zatok do brzegu kości.

Podczas zabiegu podniesienia dna zatoki, specjalista chirurgicznie podnosi błonę śluzową wyściełającą zatokę szczękową, a następnie umieszcza pod nią materiał kościozastępczy. W rezultacie uzyskuje się większą ilość kości, która pozwala na prawidłowe i stabilne umocowanie implantu zębowego.

Cena podniesienia dna zatoki może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak technika zabiegu, używane materiały, lokalizacja kliniki oraz doświadczenie specjalisty. W Polsce średni koszt tego zabiegu wynosi od 2500 do 6000 PLN lub więcej. Należy pamiętać, że podniesienie zatoki szczękowej to dodatkowy koszt ponad cenę implantu zębowego i wszelkich innych niezbędnych zabiegów.

Ostateczna cena implantu zęba – kiedy ją poznasz?

Ostateczną cenę implantu zęba można poznać dopiero po konsultacji z dentystą lub specjalistą ds. implantologii. W trakcie konsultacji lekarz dokładnie oceni stan zdrowia pacjenta, potrzeby i oczekiwania oraz zleci odpowiednie badania diagnostyczne, takie jak rentgen czy tomografię komputerową. Na podstawie zebranych informacji specjalista opracowuje indywidualny plan leczenia oraz przedstawia kosztorys.

Ostateczna cena implantu zęba może się różnić między pacjentami i klinikami stomatologicznymi. Dlatego zawsze warto skonsultować się z kilkoma specjalistami, porównać oferty oraz przeanalizować dostępne opcje. Pamiętaj, że kluczowe znaczenie ma jakość usług, a nie tylko cena – ważne jest, aby wybrać doświadczonego specjalistę, który zapewni odpowiednie wykonanie zabiegu oraz trwałość i funkcjonowanie implantów zębowych.

MediRaty – cena rozłożona na raty

MediRaty to usługa finansowa, która umożliwia pacjentom opłacanie kosztów leczenia medycznego, w tym również stomatologicznego, w formie dogodnych rat. Dzięki tej opcji pacjenci mogą skorzystać z niezbędnych zabiegów, takich jak wszczepienie implantów zębowych, nie ponosząc jednorazowo wysokiej ceny za implant zęba. Współpracujące z MediRaty placówki medyczne oferują swoim pacjentom elastyczne warunki płatności, które są dostosowywane do ich indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych

Mapa

Adres

Nasz gabinet stomatologiczny znajduje się na styku Śródmieścia i Psiego Pola przy zajezdni Ołbin, na skrzyżowaniu ulic Jedności Narodowej z Nowowiejskiej. Bez problemu dojedziesz do nas ze Starego Miasta, Psiego Pola, Śródmieścia, zapraszamy również wszystkich mieszkańców Wrocławia. 

Telefon i e-mail

Godziny pracy

od poniedziałku do piątku: 9:00 – 20:00

sobota: 9:00 – 14:00

Nasi lekarze

Majorkowska Implanty zębowe cena Wrocław

lek. stom. Elżbieta Majorkowska

Stomatologia ogólna, protetyka

Ławiński Implanty zębowe cena Wrocław

lek. stom. Maciej Ławiński

Chirurgia stomatologiczna

Co mówią o nas pacjenci?

Dawid

Nie ma lepszego gabinetu!!!Polecam wszystkim osobom, nawet tym najbardziej bojącym się stomatologa. Wizyta w Acusdent Wrocław jest równie bezbolesna jak u fryzjera.

Piotr M.

Jako osoba, która nie ma szczęścia do zdrowych zębów, z pewnością mogę stwierdzić, że miałem szczęście z doborem przychodni. Podczas każdego zabiegu czuć profesjonalizm i odpowiednie podejście do pacjenta. Wizyty u dentysty już nie przerażają jak na początku. Atmosfera mocno na plus. Ceny również odpowiednie oraz elastyczność w doborze najkorzystniejszych terminów. Gorąco polecam!

Aleksandra Ch.

Gorąco polecam ten gabinet dentystyczny. Profesjonalna obsługa, miła atmosfera, przystępne ceny. Idealne miejsce dla osób, które boją się dentysty, ponieważ gabinet ten stawia na jakość wykonanej usługi.

Udogodnienia

Znieczulenie Implanty zębowe cena Wrocław

Bezbolesne znieczulenie

RTG Implanty zębowe cena Wrocław

RTG

Pantomograf Implanty zębowe cena Wrocław

Pantomograf

Parking Implanty zębowe cena Wrocław

Parking

Karta Implanty zębowe cena Wrocław

Płatność kartą

Niepelnosprawni Implanty zębowe cena Wrocław

Udogodnienia

Formularz kontaktowy

Adres

Rejestracja

od poniedziałku do piątku: 9:00 – 18:00

607587145

Godziny pracy

od poniedziałku do piątku: 9:00 – 20:00

soboty: 9:00 – 14:00