Higienizacja zębów Wrocław

Usuwanie kamienia, polerowanie, fluoryzacja
Stomatolog Wrocław

Acusdent Wrocław Higienizacja zębów Lokalizacja

Gdzie jesteśmy

Namysłowska 6a, Wrocław

Elżbieta Majorkowska Higienizacja zębów Wrocław
Logo Acusdent Dentysta StomatologWroclaw

Higienizacja zębów w Acusdent Wrocław - Sprawdź nas

Jestem lekarzem z 30-letnim stażem pracy. Przychodnię Acusdent prowadzę od 10 lat. Nowoczesna stomatologia to nie tylko prowadzenie wielokierunkowego leczenia czy uzupełnianie braków zębów. To przede wszystkim szeroko pojęta profilaktyka, w tym w szczególności higienizacja zębów. Nasz zespół kieruje się prostą zasadą, że lepiej zapobiegać niż leczyć. W związku z tym w Acusdent proponujemy pacjentom cały wachlarz działań których celem jest zapobieganie powstawania próchnicy. Należą do nich: regularne przeglądy, higienizacja zębów (skaling, piaskowanie), fluoryzacja, polerowanie i lakierowanie zębów oraz nauka prawidłowej higieny jamy ustnej. Wszystkie te działania stosowane zgodnie z zaleceniami naszych stomatologów dają gwarancję zachowania pięknych i zdrowych zębów przez długie lata. Pacjenci od lat cenią sobie nasze doświadczenie, miłą obsługę i przystępne ceny

Zapraszam,  lek. stom. Elżebieta Majorkowska

Logo Acusdent Dentysta StomatologWroclaw

Higienizacja zębów w Acusdent Wrocław - Sprawdź nas

Jestem lekarzem z 30-letnim stażem pracy. Przychodnię Acusdent prowadzę od 10 lat. Nowoczesna stomatologia to nie tylko prowadzenie wielokierunkowego leczenia czy uzupełnianie braków  zębów . To przede wszystkim szeroko pojęta profilaktyka, w tym w szczególności higienizacja zębów. Nasz zespół kieruje się  prostą zasadą, że lepiej zapobiegać niż leczyć. W związku z tym w  Acusdent proponujemy pacjentom cały wachlarz działań których celem jest zapobieganie powstawania próchnicy. Należą do nich: regularne przeglądy, higienizacja zębów (skalig,piaskowanie), fluoryzacja, polerowanie i lakierowanie zębów oraz nauka prawidłowej higieny jamy ustnej. Wszystkie te  działania stosowane zgodnie z zaleceniami naszych stomatologów dają gwarancję zachowania pięknych i zdrowych zębów przez długie lata. Pacjenci od lat cenią sobie nasze doświadczenie, miłą obsługę i przystępne ceny.

Zapraszam,  lek. stom. Elżebieta Majorkowska

Elżbieta Majorkowska Higienizacja zębów Wrocław

Efekty higienizacji zębów

Zabieg higienizacji zębów powoduje eliminację kamienia nazębnego i płytki bakteryjnej. Likwiduje przebarwienia oraz osad tytoniowy. Wzmacnia szkliwo i poprawia odporności zębów oraz dziąseł. Higienizacja zębów wykonywana regularnie możne znacznie zmniejszyć ryzyko powstawania próchnicy. Stosując higienizację zębów poprawiamy higienę jamy ustnej i zwiększamy estetykę naszego uśmiechu.

Higienizacja zębów – nauka profilaktyki

Wielu pacjentów ma problemy z prawidłowych utrzymaniem higieny jamy ustnej mimo że regularnie szczotkują zęby. Robią to jednak zbyt krótko i z małym poziomem dokładności. W efekcie doprowadza to do rozwoju kamienia nazębnego, osadów nazębnych oraz stanów zapalnych dziąseł, które często kończą się utratą zębów. W takiej sytuacji nawet cykliczna higienizacja zębów nie uchroni nas przed utratą zębów. Dlatego też, w Acusdent koncentrujemy się nie tylko na prawidłowym wykonaniu samej higienizacji zębów. Po zakończeniu zabiegu nasi lekarze udzielają pacjentowi instruktażu, podczas którego uczą poprawnego szczotkowania zębów, właściwego doboru szczoteczki oraz dobrej jakości środków higieny jamy ustnej.

Lakierowanie zębów

Higienizacja zębów kończy się często ich lakierowaniem. Zabieg ten polega na pokryciu powierzchni zęba specjalnym lakierem na bazie fluoru. Nałożony preparat twardnieje pokrywając zęby cienką warstwą. Następnie zawarty w nim fluor wnika do szkliwa tworząc fluoropatyty odporne na działanie kwasów. Higienizacja zębów połączona z lakierowaniem sprawia, że zęby stają się bardzo odporne na działanie próchnicy.

Mapa

Adres

Nasz gabinet stomatologiczny znajduje się na styku Śródmieścia i Psiego Pola przy zajezdni Ołbin, na skrzyżowaniu ulic Jedności Narodowej z Nowowiejskiej. Bez problemu dojedziesz do nas ze Starego Miasta, Psiego Pola, Śródmieścia, zapraszamy również wszystkich mieszkańców Wrocławia. 

Telefon i e-mail

Godziny pracy

od poniedziałku do piątku: 9:00 – 20:00

sobota: 9:00 – 14:00

Płatności

Polcard Higienizacja zębów Wrocław
Visa Higienizacja zębów Wrocław
Visa Electron Higienizacja zębów Wrocław
Mastercard Higienizacja zębów Wrocław
Mastercard Electronic Higienizacja zębów Wrocław
Karty1 Higienizacja zębów Wrocław
Karty2 Higienizacja zębów Wrocław
Maestro Higienizacja zębów Wrocław
Diners Club Higienizacja zębów Wrocław
JCB Higienizacja zębów Wrocław
BIS Higienizacja zębów Wrocław
MediRaty Leczenie kanałowe Wrocław

Nasi lekarze

Majorkowska Higienizacja zębów Wrocław

lek. stom. Elżbieta Majorkowska

Stomatologia ogólna, protetyka

JMajorkowska Higienizacja zębów Wrocław

lek. stom. Justyna Majorkowska

Stomatologia zachowawcza, endodoncja

MProteralowicz Higienizacja zębów Wrocław

lek. stom. Michał Poterałowicz

Stomatologia zachowawcza, endodoncja

Ławiński Higienizacja zębów Wrocław

lek. stom. Maciej Ławiński

Chirurgia stomatologiczna

Co mówią o nas pacjenci?

Dawid

Nie ma lepszego gabinetu!!!Polecam wszystkim osobom, nawet tym najbardziej bojącym się stomatologa. Wizyta w Acusdent Wrocław jest równie bezbolesna jak u fryzjera.

Piotr M.

Jako osoba, która nie ma szczęścia do zdrowych zębów, z pewnością mogę stwierdzić, że miałem szczęście z doborem przychodni. Podczas każdego zabiegu czuć profesjonalizm i odpowiednie podejście do pacjenta. Wizyty u dentysty już nie przerażają jak na początku. Atmosfera mocno na plus. Ceny również odpowiednie oraz elastyczność w doborze najkorzystniejszych terminów. Gorąco polecam!

Aleksandra Ch.

Gorąco polecam ten gabinet dentystyczny. Profesjonalna obsługa, miła atmosfera, przystępne ceny. Idealne miejsce dla osób, które boją się dentysty, ponieważ gabinet ten stawia na jakość wykonanej usługi.

Kiedy higienizacja zębów Wrocław

Kiedy potrzebna jest higienizacja zębów?

Higienizacja zębów to zabieg, którego częstotliwość zależy często od stylu życia pacjenta. Z całą pewnością, palenie papierosów, czy zamiłowanie do kawy i herbaty, przyspiesza proces odkładania się złogów i powstawania płytki bakteryjnej. To im w szczególności zalecana jest higienizacja zębów. Higienizacja zębów może być również jedynym sposobem na usunięcie osadu w przypadku osób noszących aparat ortodontyczny.  O higienizacji zębów pomyśleć warto również przed zabiegiem wybielania. Kamień na zębach utrudnia bowiem proces rozjaśniania. Jeśli zależy nam na równomiernym wybieleniu zębów to warto przygotować je do zabiegu. Higienizacja zębów zależności od potrzeb powinna być powtarzana co kilka lat.

Ile trwa higienizacja zębów

Ile trwa higienizacja zębów?

Zabieg higienizacji zębów przeprowadzić można podczas jednej wizyty u stomatologa. Czas trwania zabiegu zależy w dużej mierze od ilości kamienia nazębnego, który trzeba usunąć. Można przyjąć, że standardowa higienizacja zębów trwa do 60 minut. Jeśli jednak proces rozbijania kamienia zachodzi wolniej, złogi są naprawdę duże i mocno związane ze szkliwem, to zabieg może wydłużyć się o kilkadziesiąt minut. W naprawdę ekstremalnych sytuacjach, zabieg rozkłada się na dwie wizyty.

Czy higienizacja zębów boli

Czy higienizacja zębów boli?

Higienizacja zębów nie boli, bo nie ma miejsca ingerencja w strukturę zdrowych tkanek. Dokładnie oczyszczenie szkliwa z osadu może jednak wymagać pracy na krawędzi dziąsła lub minimalnie pod nią. To też po higienizacji zębów dziąsła mogą być podrażnione i nadwrażliwe na bodźce termiczne lub mechaniczne. Dyskomfort powinien jednak szybko zanikać.

Gabinet Higienizacja zębów Wrocław

Czego nie robić po zabiegu?

Przede wszystkim, dajmy naszym zębom odpocząć, a paście z fluorem wniknąć w szkliwo. Zaleca się wstrzymać z jedzeniem i piciem przez co najmniej godzinę po zabiegu. Pragnienie możemy gasić wyjątkowo przy użyciu czystej wody. W ciągu 24 godzin po zabiegu zaleca się unikanie pokarmów barwiących szkliwo tj. kawa, czerwone wino, coca-cola, marchew, pomidory, papryka, buraki, kukurydza, czerwona kapusta, curry, buraki, jagody, wiśnie, żurawina czy borówki.

Udogodnienia

Znieczulenie Higienizacja zębów Wrocław

Bezbolesne znieczulenie

RTG Higienizacja zębów Wrocław

RTG

Pantomograf Higienizacja zębów Wrocław

Pantomograf

Parking Higienizacja zębów Wrocław

Parking

Karta Higienizacja zębów Wrocław

Płatność kartą

Niepełnosprawni Higienizacja zębów Wrocław

Udogodnienia

Formularz kontaktowy

Adres

Rejestracja

od poniedziałku do piątku: 9:00 – 18:00

607587145

Godziny pracy

od poniedziałku do piątku: 9:00 – 20:00

soboty: 9:00 – 14:00