+48 607 587 145

Diagnostyka stomatologiczna

 

pracownia RTG2Doświadczenie naszego Zespołu pozwala nam z pewnością twierdzić, iż jedną z kluczowych kwestii pomyślnego leczenia jest prawidłowa diagnostyka i odpowiednio dobrany plan działań.

W naszym gabinecie dentystycznym mieszczącym się na Psim Polu kładziemy duży nacisk na badania pozwalające w pełni ocenić stan zdrowia Pacjenta pod kątem szeroko pojętej stomatologii chirurgicznej i stomatologii estetycznej. Wiemy, że właśnie dzięki rzetelnemu badaniu z użyciem nowoczesnej aparatury i posiadanej wiedzy jesteśmy w stanie ustalić w jaki sposób możemy najlepiej pomóc naszym Pacjentom.

Wszystkie przeprowadzane przez nas zabiegi mają na celu zapewnienie Pacjentowi dobrego samopoczucia i estetycznego wyglądu. Na podstawie wnikliwych badań i kompleksowej diagnostyki ustalamy wraz z Pacjentem indywidualny plan leczenia, który jest dostosowany do Państwa potrzeb i oczekiwań.

Diagnostyka i badania wykonywane w naszym Gabinecie Dentystycznym obejmują między innymi:

Rentgen stomatologiczny

  • zdjęcia rentgenowskie – które wykonujemy w zakresie panoramicznym, 2D, 3D oraz cefalometrycznym, wykorzystując w tym celu aparat OP3D Pro firmy KaVo – Uniwersalny tomograf z technologią niskiej dawki LDT™ i pięcioma polami obrazowania. Zastosowanie tak nowoczesnego sprzętu pozwala nam na wnikliwą ocenę stanu zębów, ich relacji i dokładnego położenia. Dzięki zdjęciom badamy potencjalne nieprawidłowości oraz sprawdzamy, czy nie ma zębów zatrzymanych w kości. Nowoczesna aparatura pozwala nam równieć ocenić prawidłowość struktur anatomicznych co umożliwia  przewidywalne zaplanowanie leczenia.
  • małe zdjęcia rentgenowskie (RTG punktowe) wykonujemy przy wykorzystaniu aparatu DURR DENTAL i skanera cyfrowego firmy INSTRUMENTARIUM DENTAL – pokazują one szczegóły tego, co nas zaniepokoi na zdjęciu panoramicznym. Można dzięki nim obejrzeć np. dokładny przebieg kanałów korzeniowych zęba przed leczeniem kanałowym.

Diagnostyka próchnicy

  • diagnostyka próchnicy – za pomocą urządzenia DiagnoCom firmy KAVO poszukujemy w zębach ubytków spowodowanych próchnicą. Jest to urządzenie będące połączeniem lasera i wysokiej jakości kamery, które pozwala dostrzec zmiany próchnicowe niewidziane gołym okiem. Diagnostyka ta jest dedykowana pacjentom z przeciwwskazaniami do wykonywania zdjęć RTG np. kobietom w ciąży, dzieciom oraz pacjentom zainteresowanym wczesną profilaktyką i leczeniem próchnicy.

Najwyższe standardy diagnostyczne oraz nasze doświadczenie i nowoczesny sprzęt pozwala działać nam dla dobra naszych pacjenta w myśl zasady, iż lepiej zapobiegać niż leczyć.

Stosowana w naszych gabinetach kamera wewnątrzustna firmy KaVo, Diagnocam:

Umów wizytę

+48 607 587 145
✉ gabinet@acusdent.pl

Gabinet dentystyczny Acusdent Wrocław,
Śródmieście, Psie Pole
Namysłowska 6a,
50-304 Wrocław