+48 607 587 145

Zamykanie zatoki szczękowej

 

Zamykanie dna zatoki szczękowej - Wrocław W naszej praktyce kładziemy duży nacisk na kompleksowe leczenie wszelkich rodzajów schorzeń z zakresu stomatologii chirurgicznej. Zdajemy sobie sprawę, iż aby bezpiecznie leczyć, musimy odpowiednio zdiagnozować Pacjenta, dobrać najlepszy plan leczenia i przygotować go pod planowane zabiegi. Dzięki skrupulatnemu przygotowaniu pacjenta możemy mieć pewność, że leczenie zostanie przeprowadzone kompleksowo i z uwzględnieniem wszystkich potrzeb pacjentów. Zabiegi chirurgii stomatologicznej z reguły są zabiegami o dużym stopniu skomplikowania, dlatego ważne jest, by właściwie przygotować do nich pacjenta.

Chirurgia stomatologiczna a implanty zębowe

Jednym z bardziej złożonych zabiegów chirurgicznych w stomatologii jest wszczepianie implantów zębowych. Implantologia wymaga ścisłej współpracy z chirurgią stomatologiczną, by cal proces wstawienia implantu przebiegł sprawnie. Przed wszczepieniem implantu stomatolog ocenia warunki kostne pacjenta, w miejscu potencjalnej implantacji. Jeżeli zaistnieje taka potrzeba, to przed leczeniem implantologicznym należy dokonać odbudowy warunków kostnych.

Podnoszenie dna zatoki szczękowej

Jednym z zabiegów, które mają na celu przygotowanie podłoża pod stabilną implantację jest zabieg podnoszenia i zamykania dna zatoki szczękowej. Dno zatoki szczękowej podnosimy w przypadku odbudowy zębów od czwórek do siódemek, gdyż zwłaszcza w ich obszarze zachodzi do szybkiego zaniku kości, co utrudnia bezpieczne leczenie implantologiczne. Zabieg ten, zwany sinus lift, jest konieczny w przypadku zbyt małej ilości kości w miejscu planowanego implantu. Co prawda konieczność odbudowy tkanki kostnej wydłuża czas leczenia przed zabiegiem wstawienia implantu, jednak w wielu przypadkach jest elementem koniecznym, by implantacja przebiegła pomyślnie.  Bowiem tylko dzięki podejściu do pacjenta w sposób kompleksowy możemy osiągać przewidywalne i długotrwałe efekty leczenia implantologicznego.

Na czym polega zabieg?

Sam zabieg w Acusdent polega na odsłonięciu okienka w bocznej ścianie szczęki, a następnie na umieszczeniu wewnątrz materiału kościotwórczego (biozgodnego). Po okresie gojenia się i odbudowy warunków kostnych, który trwa około 9 miesięcy, tak przygotowane miejsce staje się bezpiecznym podłożem do przeprowadzenia zabiegu implantologicznego. Minusem tego zabiegu jest fakt, że wydłuża on czas leczenia – implant nie może być wprowadzony wcześniej niż po odbudowie warunków kostnych. Jest to jednak jedyna możliwość na skorzystania z leczenia implantoprotetycznego przez osoby, u których doszło do zaniku kości.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu w Acusdent?

W trakcie leczenia przestrzegamy bardzo restrykcyjnych norm higienicznych. Wykorzystujemy najwyższej jakości sprzęt i sprawdzone materiały stomatologiczne. Dodatkowo wdrożyliśmy cyfrowy rejestr procesów sterylizacji oraz nowoczesny system dekontaminacji narzędzi, niemieckiej firmy MELAG. Gwarantuje to najwyższy standard bezpieczeństwa, chroniąc Pacjentów przed wszelkiego rodzaju zakażeniami.  

Umów wizytę

+48 607 587 145
✉ gabinet@acusdent.pl

Gabinet dentystyczny Acusdent Wrocław,
Śródmieście, Psie Pole
Namysłowska 6a,
50-304 Wrocław