+48 607 587 145

Akupunktura Wrocław

 

Akupunktura Wrocław

Akupunktura jest jedną z najstarszych holistycznych metod leczenia, powstałą na podłożu starożytnej medycyny chińskiej. Holizm to całościowe spojrzenie na jednostkę ludzką. Żywy organizm nie jest tylko i wyłącznie zbiorem pojedynczych narządów, lecz stanowi integralną całość. Dlatego też działania akupunkturowe skupiają się w głównej mierze na ogólnym potraktowaniu potrzeb zdrowotnych Pacjenta.

W naszej praktyce stomatologicznej akupunkturę wykorzystujemy w celu obniżenia reakcji lękowych przed i po ekstrakcjach zębów, zapaleniu dziąseł i zaburzeniach czynnościowych stawów skroniowo-żuchwowych. Jednocześnie analizując obraz jamy ustnej widzimy dysfunkcje poszczególnych organów, a poprzez akupunkturę doprowadzamy do ich równowagi.

Jak działa akupunktura

Jedną z istotniejszych jest teoria odruchowa, wg której pobudzenie punktu akupunktury wywołuje odruch skórno-trzewny. Podczas nakłucia igłą określonych miejsc ciała następuje podrażnienie zakończeń nerwowych skóry, mięśni i ścięgien. Powstały impuls płynie włóknami wstępującymi do rdzenia kręgowego i innych ośrodków znajdujących się na różnych poziomach układu nerwowego. Bodźce te przyczyniają się do normalizacji w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych, poprzez przywrócenie prawidłowej czynności autonomicznego układu nerwowego. Efektem tego jest poprawa mikrokrążenia, co przejawia się lepszym odżywieniem i dotlenieniem tkanek, sprawniejszym dostarczaniem materiałów budulcowych, hormonów oraz szybszym usunięciem zbędnych produktów przemiany materii – czyli metabolitów. Nasze organy wewnętrzne zaczynają lepiej „pracować”.

Podstawowe wskazania do zabiegu akupunktury

W przeciwieństwie do większości alternatywnych metod leczenia, istnieje wiele badań klinicznych i dowodów naukowych potwierdzających skuteczność działania akupunktury. Światowa Organizacja Zdrowia wydała listę wskazań do jej stosowania. Obejmuje ona około stu objawów oraz schorzeń m.in.:

 • zespoły bólowe kręgosłupa (w tym dyskopatie i bóle reumatyczne)
 • choroby serca z chorobą wieńcową i nadciśnieniem włącznie
 • stany po urazach – zwichnięcia, złamania, potłuczenia
 • choroby przewodu pokarmowego
 • migreny i bóle głowy
 • stany obniżonej odporności (alergie)
 • choroby z pogranicza neurologii, porażenie nerwu twarzowego, zaburzenia związane ze stresem określane jako chroniczny
 • stres, zaburzenia snu
 • Choroby jamy ustnej – zapalenie dziąseł- parodontozy

Akupunktura twarzy Wrocław

Akupunktura twarzy Wrocław Akupunktura kosmetyczna jest narzędziem, które istniało w Chinach od wieków i stanowiło sekret najbardziej wpływowych kobiet tamtych czasów. Źródła pisane podają, że już w chińskich cesarstwach panie korzystały z akupunktury do dbania o swoją urodę. W ostatnich latach cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem kobiet na całym świecie.

Działanie akupunktury twarzy:

 • poprawia elastyczność skóry,
 • zwiększa produkcję kolagenu,
 • zmniejsza głębokość istniejących zmarszczek,
 • rozjaśnia skórę.

W naszym gabinecie proponujemy państwu połączenie dwóch naturalnych metod regeneracji twarzy :

 • akupunktura polegająca na zastosowaniu cienkich igieł, wbijanych w odpowiednie punkty twarzy i ciała. Stymulowanie lokalnego ukrwienia i zwiększenie substancji odżywczych prowadzi do produkcji kolagenu, wzmocnienia tkanki łącznej i zmniejszenia oznak starzenia.
 • leczenie osoczem bogatopłytkowym – ta innowacyjna metoda polega na pobraniu krwi pacjenta, pozyskaniu biokompatybilnego osocza, którym ostrzykuje się miejsca wymagające naprawy tkanki.

Stosowanie obu metod daje bardzo dobre wyniki regeneracji, które są widoczne już po kilku zabiegach.

Umów wizytę

+48 607 587 145
✉ gabinet@acusdent.pl

Gabinet dentystyczny Acusdent Wrocław,
Śródmieście, Psie Pole
Namysłowska 6a,
50-304 Wrocław