+48 607 587 145

Implanty zębów Wrocław

Implantologia stomatologiczna we Wrocławiu

Duże doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów implantologicznych, wraz z najwyższą jakością stosowanych przez nas systemów, zapewniają naszym Pacjentom odbudowę zdrowego, estetycznego, pięknego i trwałego uśmiechu. Implanty stomatologiczne są jednym ze sposobów na uzupełnienie braków zębowych, zarówno w przypadku braku pojedynczych zębów, jak i całkowitego bezzębia. Wszczepienie implantu w naszym gabinecie jest całkowicie bezbolesne, ponieważ wcześniej przeprowadzamy leczenie kanałowe wraz z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Znieczulenie miejscowe całkowicie zabezpiecza Pacjenta bez poczuciem jakiekolwiek bólu.

Dzięki oferowanym przez nas implantom stomatologicznym – uznanego światowego producenta firmy Straumann – Pacjenci całkowicie unikają niedogodności związanych z klasyczną protetyką. Współpracujemy tylko z renomowanymi markami, aby zapewnić Państwu usługi stomatologiczne na najwyższym poziomie. Zastosowanie implantów może wyeliminować konieczność stosowania protez czy szlifowania naturalnych zębów pod korony i mosty protetyczne. Jeśli implanty zębowe, to tylko renomowanych producentów, a my to zapewniamy!

Kto może skorzystać z możliwości, jakie dają implanty?

Z implantu implantologicznego mogą skorzystać wszystkie osoby, które ukończyły 18 rok życia. Nie chodzi tutaj o sytuację, że obsługujemy tylko pacjentów pełnoletnich. Chodzi tutaj o medycynę. Na tym etapie bowiem zakończony jest wzrost kostny. Dopiero od tego wieku wszczepienie implantu jest możliwe. Nie ma górnej granicy wiekowej, żadnego limitu. Ale oczywiście są pewne granice. Nie chodzi o dokładną liczbę lat, a o stan zdrowia. Bezpieczeństwo Pacjenta podczas zabiegu jest najważniejsze. Każdorazowo o możliwości leczenia implantologicznego decyduje lekarz specjalista. Jednak jest kilka przeciwwskazań, które od razu dyskwalifikują potencjalną osobę. Warto się z nimi zapoznać przed wizytą u stomatologa, ale oczywiście przed rozpoczęciem zabiegu, lekarz przeprowadza pełen wywiad z Pacjentem. Nie musisz się o nic martwić.

Przeciwwskazania do leczenia implantologicznego to między innymi:

  • cukrzyca,
  • choroby wyniszczające organizm, takie jak AIDS,
  • okres ciąży,
  • nieprawidłowa higiena jamy ustnej,
  • bruksizm,
  • choroby psychiczne,
  • choroby układowe.

Ale to nie wszystkie przeciwwskazania. Są także inne dolegliwości, ale one całkowicie nie eliminują z możliwości skorzystania z implantów zębowych. W przypadku niektórych chorób, takich jak choroby reumatyczne, choroby układu krążenia czy schorzenia endokrynologiczne wymagana jest dodatkowo konsultacja lekarska ze specjalistą.

Powszechnie uważa się, że palenie szkodzi zdrowiu. I to jest absolutna prawda, ale oprócz zagrożenia związanego z chorobami, istnieje ryzyko, że nie będzie można skorzystać z implantów. Leczenie implantologiczne może być wykluczone u palaczy, ze względy na fakt, że mają gorzej ukrwioną błonę śluzową, a rany trudniej się goją.

Z czego składa się implant zęba?

Implant zęba składa się z tytanowego korzenia, który zrasta się z naturalną kością. Tytan jest materiałem biokompatybilnym, dlatego jest stosowany w implantologii. Korzystanie z nowoczesnych implantów pozwala na zminimalizowanie komplikacji i odrzuceń przez organizm. Umożliwia również trwałe osadzenie widocznej części protetycznej, idealnie imitującej naturalny ząb. Jest to bardzo ważny aspekt dla każdego Pacjenta, który nie chce, aby jego uśmiech wyglądał sztucznie. Po wizycie w naszym gabinecie stomatologicznym nie ma mowy o takiej sytuacji. Co ważne, implanty zębowe, które stosujemy są bardzo solidne. Nie ma mowy, aby je uszkodzić. Materiały stosowane w systemach implantologicznych firmy Straumann swoją wytrzymałością wielokrotnie przewyższają naturalne uzębienie, dając Pacjentom pełen komfort ich użytkowania. Śmiało można korzystać z dotychczasowych przyzwyczajeń kulinarnych i nie trzeba z niczego rezygnować. Nasze implanty zębowe na pewno sobie z nimi poradzą.  Rozwiązania oparte na implantach zębów stosujemy w przypadku:

  • braku pojedynczego zęba,
  • braku kilku zębów
  • u Pacjentów z bezzębiem.

Często implanty zębowe są wybierane jako rozwiązanie alternatywne do protez u osób borykających się z problemem ich noszenia. Nie ważne z jakiego powodu odczuwają dyskomfort, albo po prostu, z powodów medycznych, nie mogą z nich korzystać. Dla takich Pacjentów możemy zaproponować kilka komfortowych rozwiązań opartych na wszczepionych implantach zębów. Nikogo nie pozostawimy bez opieki! Faktem bowiem jest, że proteza oparta na implantach jest rozwiązaniem bardziej wygodnym, a jednocześnie trwalszym niż tradycyjne protezy.     

Jak przebiega proces wszczepienia implantów?

Każdy z przeprowadzanych zabiegów wszczepienia implantów, poprzedzony jest wykonaniem profesjonalnej diagnostyki z wykorzystaniem nowoczesnej tomografii 3D i przymierzeniem szablonów implantologicznych. Przeprowadza jest pełna konsultacja implantologiczna. Jest to warunek konieczny. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne wszczepienie implantu bez obaw o powikłania. Dla uzyskania najlepszego efektu w zabiegach wykorzystujemy nowoczesny sprzęt i sprawdzone technologie. Nasi specjaliści stale podnoszą swoje umiejętności, więc możecie być Państwo pewni obsługi na najwyższym poziomie. 

implanty dentystyczne wrocław

Należy pamiętać, że wszczepienie implantów nie jest zabiegiem prostym i nie załatwimy tego w ciągu jednego dnia. Procedura wszczepienia implantu zębowego wymaga jednego lub dwóch zabiegów. Cała procedura trwa od 3 do 9 miesięcy. Jest to niezbędny czas na zakończenie okresu leczenia (okresu osseointegracji implantu z kością), dlatego dla poprawnego przebiegu procesu leczenia zalecamy comiesięczne wizyt kontrolne w naszym Gabinecie Stomatologicznym. W ten sposób będzie Państwo pewni, że wszystko idzie zgodnie z planem i nie ma żadnych komplikacji. W przypadku odczuwania jakichkolwiek dolegliwości prosimy o zgłoszenie się do naszych specjalistów. Dzięki temu szybko można zareagować, aby proces leczenia przebiegał prawidłowo.

Należy pamiętaćPrzeprowadzane przez nas zabiegi implantologiczne zapewniają naszym Pacjentom pełen komfort, zarówno fizyczny jak i psychiczny. Podczas codziennego funkcjonowania nie odczuwają Państwo żadnego dyskomfortu. Można zajadać się ulubionym jedzeniem, uśmiechać się, swobodnie się wypowiadać, a także wykonywać czynności zawodowe. Sporo osób obawia się, że przez kilka tygodni, czy miesięcy będzie wyeliminowania z życia zawodowego, ale uspokajamy. Spokojnie można iść do pracy. Proces wszczepiania implantów nikogo nie wyklucza z życia publicznego.

Wiemy, jak ważna jest konsultacja implantologiczna, więc przed rozpoczęciem leczenia jest ona wymagana. Leczenie implantologiczne daje duże możliwości wszystkim pacjentom, którzy z różnych względów stracili swoje naturalne zęby. Implanty zębowe mogą okazać się jedynym wyjściem. Pamiętajcie Państwo, że umieszczenie implantów zębowych nie boli, ponieważ wcześniej przeprowadzane jest leczeniem kanałowe w znieczuleniu miejscowym. Implanty stomatologiczne dają możliwość uzupełnienia zarówno pojedynczych zębów, jak i rekonstrukcji zębów w przypadku bezzębia. W drugim przypadku lekarz specjalista omawia wszystkie potrzeby Pacjenta. W ten sposób wie na co zwrócić uwagę i jakie leczenie najlepiej zastosować.

Wszczepienie implantu zębowego nie boli!

Jak już wcześniej wspominaliśmy, w naszym gabinecie stomatologicznym wszystkie zabiegi (m.in. wszczepienia implantu) są całkowicie bezbolesne. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego z wykorzystaniem najlepszych lekarstw. Oczywiście przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu. Dzięki temu znieczulenie jest umieszczane dokładnie w miejscu, w którym lekarz będzie zakładał implant. Nie bójcie się Państwo, że będziecie cierpieć podczas siedzenia na fotelu dentystycznym. Proces wszczepiania implantów nie boli! Gwarantujemy, że nic takiego nie będzie miało miejsca!

implantacja zęba

Jak dbać o implant stomatologiczny?

Nie trzeba kupować specjalistycznych maści, czy past do zębów, aby prawidłowo dbać o jakość wszczepionych implantów stomatologicznych. Chociaż nie są narażone na próchnicę, czy kamień nazębny, to jednak nie można zapomnieć o czynnościach higienicznych. Implanty zębowe należy myć co najmniej dwa razy dziennie. Jeśli chodzi o rodzaj szczoteczki (manualna, elektryczna) oraz o jej włos (miękki, twardy) to nie ma znaczenia. To zależy od osobistych preferencji. Nie zaszkodzi regularnie korzystanie z płynu antybakteryjnego i nici dentystycznych. Zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej jest niezbędne, aby cieszyć się z implantów zębowych przez wiele, wiele lat. Nie należy także zapominać o regularnych wizytach kontrolnych u stomatologa. Preferujemy co najmniej raz w roku.

Masz jakiekolwiek wątpliwości odnośnie zabiegu? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub osobistego, a nasi pracownicy wszystko wyjaśnią. Mamy bardzo konkurencyjne ceny, a jednocześnie świadczymy wysokiej jakości usługi dla mieszkańców Wrocławia i okolic. Trzeba jednak pamiętać, że cennik dla poszczególnego Klienta może się różnić. Cena za poszczególny implant jest zależna od technologii, materiału oraz jaki to jest ząb. Jednak proszę się nie obawiać. Mamy naprawdę korzystny cennik.

Kliknij przycisk aby poznać więcej informacji o implantach Straumann

Umów wizytę

+48 607 587 145
✉ gabinet@acusdent.pl

Gabinet dentystyczny Acusdent Wrocław,
Śródmieście, Psie Pole
Namysłowska 6a,
50-304 Wrocław